Rosella hercegnő
Ez a szépséges Rosella hercegnő igaziból az én kislányom 2010-ben a farsangi mulatságunkon.
A hercegnő jelmezhez szükséged lesz:
- türkizkék organzára (, én ezt a Jyskben vettem: 140 cm ,5 méteres csomag akciós áron 1300 Ft volt) ebből készül a felsőszoknya,
- valamilyen kékes-lilás anyagra alsószoknyának,
- türkizkék blúzszatén anyagra, a felsőrészhez,
- lila tüllre,
- sok méter türkizkék flitterre, kevesebb arany színű flitterre amit szintén méterben lehet kapni,
- türkizkék strasszkőre a felsőrész díszítéséhez,
- kb. 60 cm arany bortnira,
- egy kék, és egy rózsaszínű kartonpapírra a "pávatollhoz", a ruha hátsó díszéhez,
- egy vastag , kemény kartonpapírra, amit a két karton közé teszünk ,
- ragasztóra, lila és pink akrilfestékre, ecsetre, lila, arany, rózsaszínű csillámporra , tűzőgépre
- egy álarcra, én egy boltban akadtam rá erre, de otthon is el lehet készíteni, lásd a velencei maszk készítésénél.
A jelmez elkészítését a szoknyával kezdtem. Összefogtam az alsó és a felsőszoknyának szánt anyagot.
Három méter hosszú és olyan széles anyagot, mint amekkora kell a deréktól a bokáig. A lila tüllből kb. 140 cm×40 cm-es darabból kivágtam kettő félkör alakot, ezt hozzátűztem tűvel a szoknya drékrészéhez, mielőtt még gumit fűztem volna bele, és hozzávarrtam. A derékrészbe gumit húztam. A tüll aljára arany színű flittert varrtam, a szoknya alsó részére a felső anyagra (a türkiz organzára) sok méter türkizkéket.
A jelmez felső részét eredetileg sztreccsanyagból szerettem volna elkészíteni, de itt a városban ilyen színben nem lehetett kapni sztreccsanyagot, ezért maradt a blúzszatén anyag, ami sokkal szebb mint a sima sztreccs.
Ez volt az első nem nyúlós anyagból varrt felsőrész aminek nekiláttam. Fogtam a lányom egy hosszú ujjú pólóját, próbáltam valami hasonlót kivágni a felsőrész elejének és hátuljának, aztán az karoknak. Összevarrás után a hátát kb. a közepéig bevágtam, cikk-cakkoltam a széleket, és három patentot varrtam rá, hogy felvétel után ne jöjjön szét.
Az ujjak végére négyzet alakú organzát varrtam. Az anyag közepére vágtam egy kört, ennélfogva varrtam aztán hozzá az ujjvégekhez. A külső részéhez körbe egy darab arany színű bortnit varrtam, hiszen eredetileg a mesefilmben is hasonló díszíti a ruhát.
A felsőrész elejére készítettem organza anyagból három díszt: mindegyiknél az organzát összehajtogattam egy-egy hosszúkás csíkra és mindegyikre varrtam arany, türkiz, a középsőre lila színű flittert. Ezeket félkör ívben varrtam az organzára. A flitter fölé 2-3 cm széles rózsaszín tüllből fodrokat varrtam, szintén félkör ívben. Mindegyik organza díszre ragasztottam pár türkizkék strasszkövet (jobban szeretem a varrható változatot, de itt nálunk sajnos azt sem kaptam, ezért maradt a ragasztós változat).
A kész díszeket felvarrtam a ruha elejére.
A ruha megvarrása után láttam neki a pávatollakra emlékesztető dísznek. Kislányom igazi pávatollakat szeretett volna, de azt nem lehet rózsaszínben és lilában kapni, ezért gondoltam papírból készítem el, megfestem, csillámporozom, és eredetileg a kilenc pávaszem köré, szerettem volna rózsaszín vagy türkizkék madártollakat ragasztani (a Baumax-ban lehet kapni) de nem volt időm elkészíteni.
A rózsaszín és kék kartonpapírból kivágtam a kívánt formát.
A kartonok közé egy vastag erős kartont ragasztottam, úgy, hogy az alján kb 25 centimétert kilógjon.
Ragasztás után tűzőgéppel megerősítettem az oldalrészt.
Nekiláttam a díszítésnek.
Az egyik fele ilyen lett:
.., és ilyen a másik fele:
Ezt a díszt egyszerűen csak beledugtuk a szoknya hátsó részébe.
Annak ellenére, hogy leülni nem tudott így a Kislányom, nagyon sokáig viselte.
|