Zöldszoknyás tündér
Ez a tündér én vagyok az Első Soproni Tündérfesztiválon.
Amikor megtudtuk a Barátnőmmel, hogy lesz ez a rendezvény, azonnal arra gondoltunk, a Kislányaink mennyire fognak örülni, ha mi Anyukák is beöltözünk tündéreknek. A jelmezeink időben elkészültek, és ott voltunk, nagyon jól éreztük magunkat!!!
A jelmezhez szükséges anyagok, kellékek:
szoknya:
- sok-sok zöld tüllanyag
- zöld színű anyag alsószoknyának
- gumiszalag
- dekorációs műlevél
koszorú:
- dekorációs rózsafüzér
- színben passzoló szatén és organza szalag
a szárnyhoz:
Vastag drótra, aminek van tartása, de még megtudjuk hajlítani. Ha jól emlékszem, amit vettem annak kerítéshuzal volt a megnevezése a boltban.
Színes harisnyanadrágra,
puha anyagra, itt én régi pólót használtam fel.
kalapgumira, amiből sokféle szinűt és vastagságút lehet már kapni,
díszítőelemek, lehet szalag, flitter, bortni.
és a többi:
- felülre egy top
- a lábunkra egy lábujjas papucs.
Nekem könnyű dolgom volt a szoknya elkészítésével, hiszen a karácsonyfa jelmezemet alakítottam át. A díszeket levágtam, a szoknyákat egymáshoz varrtam. Készítettem egy alsószoknyát, rávarrtam a leveleket...., de , ha nincs átalakítandó karácsonyfa jelmezed:
A tüllanyagot kb. 40-50 cm széles csíkokra vágjuk. Egymáshoz varrjuk őket úgy, hogy a szoknya tetejére szánt csík legyen a legrövidebb, mondjuk duplán az anyag szélessége, 280 cm. A következő csík ennél hosszabb legyen pl. 400 cm, a harmadik legyen a leghosszabb, pl. 550 cm.
Mindegyik csíkot összehúzzuk. A varrógépen van egy olyan program, ami hosszú, laza varrást csinál, nekem rögtön összehúzza az anyagot, ha neked nem, akkor állítsd hosszú öltésekre, egyszer az anyag szélétől kb. 1-2 cm-re hosszában varrd végig az anyagot. Ha végeztél, az egyik szálat fogd meg és óvatosan húzd meg. Ahogy meghúzod (és egyre hosszabb cérnát húztál ki) az anyag összehúzódik.
Az elkészült, összehúzott tüllcsíkokat varrd rá az alsószoknyára.
A szoknyára varrd fel a dekorációs faleveleket.
Tündérszárny készítése:
A drótból kettő kb. másfél méteres darabot vágtam le. Középre behajtottam a két végét, összetekergettem. Így készítettem el a szárny egyik felét, mondjuk a jobb felét. A másik drótot ugyanígy meghajlítottam. A kettő szárnyrészt középen összefogtam, és dróttal jól körbetekergettem, hogy tartson a szárny. Amikor stabilan összedrótoztam a két részt, fogóval meghajtogattam a szárny négy részét, mintha lepkeszárny lenne. Figyeltem arra, hogy szimmetrikus legyen a szárny.
A szárny középső részét körbetekertem pamut anyaggal, betekertem rózsaszín anyaggal, erre azért volt szükség, mert a drót végei itt kapcsolódtak össze, akárhogy hajlítgattam őket, mindig böktek. Így, hogy körbetekergettem már finom puha lett.
Színes harisnyanadrággal bevontam külön-külön a négy részt és hozzávarrtam kézzel a középső betekergetett "gombóchoz."
Rávarrtam a hozzávaló ruha anyagból kivágott virágokat, a közepére a külső felére szaténszalag darabokat varrtam.
A szárny belső felére, a közepéhez hozzávarrtam kettő kalapgumit félbehajtva, ezekbe bújtunk bele, hogy viselni tudjuk a szárnyat.
Szerintem a szárnyam kicsi volt, legalább dupla akkorának kellett volna lennie.
Tündércipő:
A lábujjas papucsom pántját, körbetekergettem zöld anyagdarabokkal, varrtam rá dekorációs faleveleket, organza szalagból masnit.
|
|
|
|